Julákovic oskořínecké stránky
úvod  tátův deníček  galerie  dovolená  grafomanský brloh  kuchařka  


abolice  also sprach babisch  Marbulínek  Musíme si dát Bacha  Ubu pilotem  Pluralita a tolerance  Blábol o lopatce  Ubu je na tahu  Mrchožroutství  ubu  čistě terapeutická  Maruščin domácí úkol  Alpy 2015  shit happens  Double shit  Jedna dušičková večerní  rakousko 1994  Gumičky  elpíčka, aneb jednou večer  jednou ráno  naše cesta z města  Pozvedl jsem uši ke korunám stromů  Verzatilka a pomerančová kůra  Kuličky  Prší  O kurvítku  Počátky  Moje pokusy o Limericky  Oskořínek  O česneku  Návštěva znojemského podzemí  Pravidla ponku  


Ó pane Baum, ó pane Baum

Některé písničky si pamatuji od dob tahání kačera a chcaní do plenek. Některé jsem si textově přetvořil, aby mi dávaly smysl - třeba Hupstadíky Dáši. Nelze nepoznat hitovku Petra Spáleného ze začátku sedmdesátek. Některé jsem si prostě nezapamatoval, protože nechápal. Proč se, proboha svatýho, pan Vodňanský na výletě pere o ženy s Evženy? Taková volovina. A třeba Ó pane Baum. Tu mi jednou kolem vánoc zazpíval táta. Ó pane Baum, ó pane Baum, vy krásný máte svetr, ó pane Baum, ó pane Baum, krucinál donner wetter. Na celou písničku mi to přišlo málo. Buď to táta nedal celé, nebo jsem to nepochopil a tudíž si nezapamatoval.
A střih. Asi tak 40 let. Holky koukají na Snoopyho. Jedna postavička zrovna na piáně moc pěkně jazzově rozebírá zmíněnou písničku a  kupodivu prvně zjišťuji, že to má nějaký vnitřek. Za dalších pár let chystáme zpívání na 3 krále. Německou verzi i se slušnou úpravou pro čtyřhlas není problém sehnat a se naučit. Ale co ta česká? Nevím, zasklím. Inspirace svetrem pana Čtvrtníčka z reklamy, sedmička vína a je to:

Ó pane Baum, ó pane Baum,
vy krásný máte svetr.
Ó, pane Baum, ó pane Baum,
kdopak že vám jej pletl?
To sobí stádo buď jak buď
úchvatně krášlí Vaši hruď!
No, pane Baum, no pane Baum...
krucinál donner wetter!

Takhle jsme to dali, dobře se bavili, tátovi se to, myslím, taky docela líbilo. Sedíme pak u Vypáleného koťátka a po letech se dozvídám, jak to je doopravdy:

|: Ó pane Baum, ó pane Baum,
vy krásný máte svetr. :|
Děkuji pěkně, je v něm fajn,
děkuji, pane Silberstein!
Ó pane Baum, ó pane Baum,
krucinál donner wetter.

A ještě předtím ve Křinci o adventním koncertě, pár kousků z kůru, druhou polovinu obstará velenický Velehlas. Tannenbauma si troufáme jenom německy. Klení asi fakt do kostela nepatří, i když si troufám tvrdit, že bychom se určitě druhému přikázání nepříčili. A ani to nezní neslušně. Otázka stojí, co by tomu řekl pan Silberstein, kdybychom zpívali tu jeho verzi.

dum


russia=occupant, street art from Kutaisi

Obec OskořínekObec Hrubý JeseníkTJ Sokol OskořínekZŠ Hrubý JeseníkBabiččina kuchařka
Bylinky pro koně...doma nejlíp
mapa


juhele@nedele:~$ my_php_ddate
Today is Prickle-Prickle, the 57th day of The Aftermath in the YOLD 3184.
juhele@nedele:~$
Martina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com