Julákovic oskořínecké stránky
úvod  tátův deníček  galerie  dovolená  grafomanský brloh  kuchařka  


also sprach babisch  Marbulínek  Musíme si dát Bacha  Ubu pilotem  Pluralita a tolerance  Blábol o lopatce  Ubu je na tahu  Mrchožroutství  ubu  čistě terapeutická  Maruščin domácí úkol  Alpy 2015  shit happens  Double shit  Jedna dušičková večerní  rakousko 1994  Gumičky  elpíčka, aneb jednou večer  jednou ráno  naše cesta z města  Pozvedl jsem uši ke korunám stromů  Verzatilka a pomerančová kůra  Kuličky  Prší  O kurvítku  Počátky  Moje pokusy o Limericky  Oskořínek  O česneku  Návštěva znojemského podzemí  Pravidla ponku  


o kurvítku

Kurvítko je hypotetická součástka domácích spotřebičů. Aktivuje se prvním zapnutím spotřebiče v domácnosti, je dokonce i tak chytré, že dokáže odlišit zkoušení v obchodě. Pak odměří dva roky a přibližně týden (to záleží na délce záruky), načež způsobí poruchu přístroje, která se buď nedá opravit, nebo to stojí tolik peněz, jako za nový spotřebič. Každopádně zaplatíme autorizovanému servismanovi cestu. Sousedům se takto dokurvila pračka. Dva roky a čtrnáct dní po zakoupení odešla řídící deska. S prací, cestou a novou součástkou asi za polovinu ceny pračky. V tomto případě bylo kurvítko zřejmě integrováno v té desce.

Naše pračka značky Bosch přestala prát dva roky a asi měsíc po zakoupení. Tak jsme si říkali: nojo, vodní kámen, to je prevít, ten nám ji zničil! Tvrdá voda ze studny, žejo. Po vodním kameni ani památky. Buben tvářící se jako z nerezové oceli, byl zezadu jednoznačně totálně sežraný hliníkový a přidělaný na jakýsi kus asi dříve plastu. Autorizovaný servisman diagnostikoval poruchu a pravil, že příčinou je prací prášek... Muselo dát hodně práce nějakému výzkumáku, aby přesně trefil potřebné množství a složení toho čehosi vzadu, které se mělo rozpustit práškem přesně za dva roky a kousek. Ten výzkum se patrně promítl do ceny pračky. Koupili jsme tedy Romo za třetinovou částku - a pere doteď.

Před dvěma lety a měsícem jsme si domů přitáhli myčku Whirlpool ADP 4427.
(...) Autorizovaný servisman přijede po neděli. Zatím to jistí kýbl, hadice s vodou ze studny a nějaký saponát. Už dlouho jsme neměli tak pěkně nablýskané nádobí...

(pokračování v úterý večer)

Úterý odpoledne: opravář tu byl, vymontoval čerpadlo na mytí nádobí, vyčistil jej a ukázal mi docela jemný píseček, který to zadřel. Písek, který vypadá, jako z nějakého mycího prosředku. Kde se tam vzal, fakt nevíme. Dávali jsme do toho jenom mycí tabletky. Že by instatntní kurvítko...?

Mezitím, co tu byl opravář, rozbil se mi můj čínský notebook...

15.11.2011
Notebook funguje, tudíž mohu pokračovat.

Podruhé se myčka kousla někdy koncem léta. Vymontuji čerpadlo, zmíněný písek byl ale všude možně kolem, ale nikoli tam, kde měl způsobit zadření. Možná si ho sem natahaly myši na hraní. Čerpadlo jsem propláchl, zamontoval a hele - myčka ožila. A teď se zase kousla.
Tak jsem vzal čerpadlo z gruntu. Není co zkazit. Pomocí kuchyňského nože se nakonec dostávám úplně dovnitř, kde je osička s magnet. Osička sedí v plastovém lůžku, které je samozřejmě úplně vyvaklané, podobně jako elektrické součásti čínských hraček od Mattela po týdnu používání. Váleček s magnety je pokryt čímsi, co dříve asi bylo obalem. Teď je to úplně orvané, jak se to šouralo o vnitřek čerpadla. A ten bordel, co měl patrně autorizovaný servisman na mysli, byly zbytky tohoto obalu.
Vzal jsem kudlu, oloupal to zanechaje magnetky napospas mycím prostředkům, smontoval, zapojil a hele - ono to běží. Jak dlouho...

Nalezl jsem kurvítko!

dum
russia=occupant, street art from Kutaisi

Obec OskořínekObec Hrubý JeseníkTJ Sokol OskořínekZŠ Hrubý JeseníkBabiččina kuchařka
Bylinky pro koně...doma nejlíp
mapa


juhele@nedele:~$ my_php_ddate
Today is Pungenday, the 1st day of The Aftermath in the YOLD 3184.
juhele@nedele:~$
Martina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com