Julákovic oskořínecké stránky
úvod  tátův deníček  galerie  dovolená  grafomanský brloh  kuchařka  


Vraťme život do krajiny  abolice  also sprach babisch  Marbulínek  Musíme si dát Bacha  Ubu pilotem  Pluralita a tolerance  Blábol o lopatce  Ubu je na tahu  Mrchožroutství  ubu  čistě terapeutická  Maruščin domácí úkol  Alpy 2015  shit happens  Double shit  Jedna dušičková večerní  rakousko 1994  Gumičky  elpíčka, aneb jednou večer  jednou ráno  naše cesta z města  Pozvedl jsem uši ke korunám stromů  Verzatilka a pomerančová kůra  Kuličky  Prší  O kurvítku  Počátky  Moje pokusy o Limericky  Oskořínek  O česneku  Návštěva znojemského podzemí  Pravidla ponku  


O pluralitě a toleranci

V sobotu 1.4.2017 v Bošíně proslovil doc. Zdeněk Pinc přednášku na téma pluralita a tolerance. Záznam zde.
No prostě abychom se v  našem oikomenonu nesežrali, musíme být schopni se na pár věcech dohodnout. A jednoduché to nikdy nebylo.

Druhý den v neděli přijdu domů a na zahradě se děla naprosto nezvyklá věc: slepice byly volně puštěné, ale psi taky! Uprostřed toho všeho seděla Martina a jakmile spatřila náznak výpadu Vendulky či Kačenky na některého opeřence, zavolala si je, vydala povel "sedni" a odměnila je frolíčkem.

Do té doby musely být pipiny puštěné a psi zavření, nebo naopak. Jinak to končilo masakrem. Holky to vždycky pěkně vyrovnaly na zápraží, vrtěly ocasy, tvářily se, že chtějí odměnu a nechápaly, proč ten páníček tak strašně řve a shání se po kalači. Páníček mohl být v tu chvíli nasrán leda na sebe, že ten plot odflákl.

Jako kdyby Orfeus brnkal na lyru, i želvy se vylezly kouknout, ač ještě zpola spaly, indičtí běžci přestali žrát slimáky, jen ta svině Božena si něco vychrochtávala z kompostu a bylo jí to šumák.

Letos na apríla jako na studiích. Jeden den přednáška, druhý den cvičení.

Pluralita je více pohledů na skutečnost. Já i psi máme slepice rádi, oni ve stavu syrovém, já na víně a v polívce. Tady se liším i s dětmi, Anička jim jeden čas dávala jména, vodila je domů a slavila jejich narozeniny (vylíhlotiny). Konzumovala se pouze vejce a kohout, pokud byl víc než jeden a zlej. Slepici, co se jednou nestačila vrátit z vycházky a byla skorosežrána, jsme zašili a přežila to.
Možná kvůli těmto různým pohledům vznikl pořádný plot.

Toleranci se lze naučit, jak vyplynulo z cvičení den po přednášce. Každopádně to chce nějakého nenasraného zprostředkovatele, třeba Orfea, Martinu s frolíčky, chlapíka, co zapíše desatero a naučí lidi tomu rozumět, jiný třeba káže na hoře a položí základy etiky.

Flinta nebo kalač jsou celkem k prdu.


--------------------------------
4.12.2017 večer
sedím a číhám. Nějaká kočka se mi vychcala do tiskárny. Až tu potvoru chytím .... #@@$va!!!

dum


russia=occupant, street art from Kutaisi

Obec OskořínekObec Hrubý JeseníkTJ Sokol OskořínekZŠ Hrubý JeseníkBabiččina kuchařka
Bylinky pro koně...doma nejlíp
mapa


juhele@nedele:~$ my_php_ddate
Today is Pungenday, the 18th day of Chaos in the YOLD 3185.
juhele@nedele:~$
Martina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com