Julákovic oskořínecké stránky
úvod  tátův deníček  galerie  dovolená  grafomanský brloh  kuchařka  


also sprach babisch  Marbulínek  Musíme si dát Bacha  Ubu pilotem  Pluralita a tolerance  Blábol o lopatce  Ubu je na tahu  Mrchožroutství  ubu  čistě terapeutická  Maruščin domácí úkol  Alpy 2015  shit happens  Double shit  Jedna dušičková večerní  rakousko 1994  Gumičky  elpíčka, aneb jednou večer  jednou ráno  naše cesta z města  Pozvedl jsem uši ke korunám stromů  Verzatilka a pomerančová kůra  Kuličky  Prší  O kurvítku  Počátky  Moje pokusy o Limericky  Oskořínek  O česneku  Návštěva znojemského podzemí  Pravidla ponku  


Pozvedl jsem uši ke korunám stromů

(asi to tu budu dopisovat)
Vždycky v sobotu na stanici Praha dávají Meteor. Kdysi k tomu dodávali přívlastek "populárně vědecký pořad pro mládež" nebo tak nějak podobně. To bylo za školních let a každé sobotní ráno jsem hltal chytré věci a příběhy, občas i cestou na smíchovské nádraží s přilepeným uchem k tranďáčku na tužkové baterky a žil jsem tím pak celý výlet. Studentský a později pracovní život tuto pravidelnost rozbil. Tu a tam jsem si v sobotu vzpomněl, většinou pozdě. Pak jsem jednoho dne zamáčkl slzu za paní Dagmar Sedláčkovou, která mě svým hlasem hladila celý zmíněný školní život, nicméně Meteor stále drží lajnu nejen v kvalitě obsahu, ale i v kvalitě moderátorů.
Je to tak 14 dní a byla sobota ráno a nikdo doma a já se vzbudil před osmou a zapnul noťas a našel i-vysílání stanice Praha (nyní ČrO 2), zatetelil se blahem při znělce a zvědav byl, jestli "tentokráte na stezce dobrodružství", ale prázdniny ještě nezačaly, takže o strnadech. Pták roku 2011. Už jsem něco četl o jejich nářečích, v zimě se občas nějaký ukáže u okna, v létě jich je plno na polňačce. A když i skřivan musí z toho vedra na pivo, tihle žlutozelení vrabčáci pískají ostošest.
Tož jsem si během vysílání odskočil na http://www.strnadi.cz a zjistil, co je potřeba k nahrání strnadí písničky. Už jsem jich pár posbíral, kvalita mizerná, ale jeden záznam byl i tak použitelný pro přesné určení dialektu. Zrovna od nás z polňačky.
P718000317.7. - 18.7.
Ráno jedeme s Martinou na kole ze šichty a ve Křinci na nádražním kandelábru sedí strnad a řve. Chci ho nahrát, ale zapomněl jsem mobila v práci. Druhý den tedy jedu ráno vybaven foťákem, pták na tom samém místě a píská stejně jako včera.
http://birds.cz/avif/obsdetail.php?obs_id=318225
Tentokrát se mi to snad povedlo i dobře nahrát.
P7230024
22.7, - 23.7. podobná situace: u Činěvse jeden vyzpěvuje a dává to celé. Mobil tentokrát v kapse nalezen, ale stávkuje. Mezitím přilétají komáři a hovada, tak jedu domů. Druhý den se to povedlo, pták nezklamal a seděl na té samé větvi. Chvilku to trvalo, ale zazpíval ukázkově. Nakonec fotka, ale ten trouba koukal jinam a uletěl. Nečekal jsem už, mazal do práce.

2.9. Po žních už jsem žádného neslyšel.

17.2.2014 Dva řvali u strouhy cestou na Nový Dvůr, dávali to celé. Musím si je natočit.

2.3.2015 Dlouho nic, o dovolené v Černé Hoře, Albánii, ani v Makedonii jsem žádného neslyšel. A o letošní lyžovačce jeden hned před domem:
http://www.yellowhammers.net/recording/4038

dum
russia=occupant, street art from Kutaisi

Obec OskořínekObec Hrubý JeseníkTJ Sokol OskořínekZŠ Hrubý JeseníkBabiččina kuchařka
Bylinky pro koně...doma nejlíp
mapa


juhele@nedele:~$ my_php_ddate
Today is Pungenday, the 1st day of The Aftermath in the YOLD 3184.
juhele@nedele:~$
Martina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com