Julákovic oskořínecké stránky
úvod  tátův deníček  galerie  dovolená  grafomanský brloh  kuchařka  


Vraťme život do krajiny  abolice  also sprach babisch  Marbulínek  Musíme si dát Bacha  Ubu pilotem  Pluralita a tolerance  Blábol o lopatce  Ubu je na tahu  Mrchožroutství  ubu  čistě terapeutická  Maruščin domácí úkol  Alpy 2015  shit happens  Double shit  Jedna dušičková večerní  rakousko 1994  Gumičky  elpíčka, aneb jednou večer  jednou ráno  naše cesta z města  Pozvedl jsem uši ke korunám stromů  Verzatilka a pomerančová kůra  Kuličky  Prší  O kurvítku  Počátky  Moje pokusy o Limericky  Oskořínek  O česneku  Návštěva znojemského podzemí  Pravidla ponku  


Pravidla ponku, aneb jak jsem se snažil naučit dávat věci na své místo

Spolu s domem jsme koupili i soustavu bud, budek a jiných haluzen táhnoucích se dozáádu do zahrady. Něco už jsme zbořili, ale garáž s dílnou stojí. V garáži se neparkuje, protože je malá, do hloubky má tak 4 a čtvrt metru. Jenomže Šemík má metrů skoro pět. Takže tam parkuje všechno možné, kolečko, vozejk, sekačka, popelnice...

Nedávno jsem tu opět zprovoznil ponk. Původně byl vedle v dílně, pak venku, ale tam na něj pršelo, pak nebyl, protože Martina potřebovala fošny z pracovní desky, pak zase byl, když jsem ty fošny přišrouboval zpět, když už je Martina nepotřebovala.

Vůbec se mi ten den nechtělo dělat něco zásadního (jako kdybych někdy něco zásadního udělal), ale když už jsem měl ten ponk a svěrák na něm, jal jsem se dávat dohromady všechny klíče, pilníky, kleště atd., které byly různě umístěné v garáži, akorát jsem nikdy přesně nevěděl, kde. Potíž byla v tom, že ačkoli jsem se snažil, málokdy jsem vercajk dal na stejné místo, odkud jsem ho sebral. Stejně tak s různým materiálem. Po některém generálním úklidu měly věci jakési uspořádání, ale někdy spíše podle barvy nebo rezatosti (ve vší úctě k uklízejícím, bez nich by tam nebylo k hnutí).

Půl dne jsem se s tím sral, ale výsledek byl skvost. Co šlo pověsit, viselo, a zbytek byl úhledně naházen v přepravkách pod ponkem. A obě vrtačky jsem z gruntu vypucoval a promazal, už to, chudinky, potřebovaly. A regály do ponku a... a já nevím, co ještě.

Pomalu jsem se dostával do takového prazvláštního psychického uklízecího mírně podrážděného stavu. Je to zvláštní stav, který nezažívám příliš často, neb příliš často neuklízím. Pak si dám si chvíli pauzu a koukám, že na ponku jsou nějaké věci, které JSEM TAM NEPOLOŽIL. Letěly do vozejku. ("..no kam jsem je měla dát, bylo tam místo..")

Ještě mě napadlo, když už jsem byl v tom uklízení, že by bylo potřeba nasypat vápno do kadibudky, aby tak nesmrděla. Vezmu fanku a jdu to dělat. Vracím se, abych dal fanku na své místo a bum, vrážím do kola opřeného o ponk. AAARGH!

Jdu to po sobě sklidit, na ponku je rozsypaná trocha vápna, tak do toho fouknu, aby to vyletělo ven.

Nojo, jenže on to byl prach z chlorové tablety do bazénu, kterou tam Martina v době mé nepřítomnosti přeřezávala. Takže, když jsem asi po minutě popadl dech a asi po pěti minutách přestal nadávat, dostal jsem nápad.

Vzal jsem fixu, papír, lepicí pásku a nad ponk přilepil toto:


Toto je ponk. Ponk je zařízení sloužící k výuce Juláka.
Cíl výuky: dávat věci na své místo.
Hranice ponku jsou vyznačeny na podlaze.
PRAVIDLA PONKU:
1.Cokoli se odtud vezme, dá se na stejné místo.
2.Cokoli sem nepatří, bude odhozeno.
3.Je zakázáno tu opírat kolo, zahradní náčiní.
4.Je zakázáno tu cokoli přerovnávat.

A tlustou fixou jsem na podlaze vyznačil hranice ponku. Funguje to bezvadně. Musím to totiž dodržovat. A vztek mě přešel.

Za pár dní takhle sedím na zápraží, nohy nahoře, lahváč otevřený a čučím do zahrady. Jde okolo Martina, významně nese pumpičku na kolo a praví:

"Doplňuji pravidla ponku o další bod: Cokoli bude nalezeno pohozené, bude položeno na ponk!"

(už jsem nekomentoval, že pumpička k ponku nepatří, že se původně vyskytovala někde úplně jinde, ale vždyť jsem ji tam vlastně měl opřenou, takže to bych možná kecal, znáte to...)

dum


russia=occupant, street art from Kutaisi

Obec OskořínekObec Hrubý JeseníkTJ Sokol OskořínekZŠ Hrubý JeseníkBabiččina kuchařka
Bylinky pro koně...doma nejlíp
mapa


juhele@nedele:~$ my_php_ddate
Today is Pungenday, the 18th day of Chaos in the YOLD 3185.
juhele@nedele:~$
Martina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com