Vítejte na našich stránkách!

Julákovic se skládají z Aničky, Marušky, Martiny a Toma Julákových. K tomu přináleží pejsek Vendulka, pejsek Kačenka, prdipes Pusinka, raťafák Hafina, kočka Fidli zvaná Trojnožka, Péťa, Titanic, kocour Honzík, proměnlivý počet koťat, želvy, amadiny, morčata, potkani, myš, slepice a jedna mini-svině jménem Boženka... Monty (kůň) bydlí nově v Podchotučném mlýně
Od narození Marušky si taťka píše deník. V r. 2012 začal 4. díl:
Zápisky se "vrší", nejstarší jsou vespod:

5.10.2015 Záchodové dveře

Martina je natřela "magnetickou" barvou, na kterou se dá psát křídou a přilepovat ledničkové umění. Hodí se pro různé vzkazy, úkoly, kam dojít, co koupit apod. Na záchod musíme všichni, takže zprávy jsou spolehlivě na očích. A občas volná tvorba.
Pacman je věčný. ...víceDovolená 2015. Už jsme doma. Jeli jsme tentokrát na sever. Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a zpět. Sice úplně teplo nebylo a občas pršelo, ale zážitků je hodně a hlavně noví přátelé. Zápisky doplněné fotkami.

Alpy 2015
http://www.novinky.cz/koktejl/118319-patnact-let-se-plavi-plastove-kachnicky-kolem-zeme.html
Takže už 23 let. Ale tato nebyla vylovená někde v moři, či nalezená na pláži. Anička se domáhala nějakého suvenýru, až jeden sama našla v nějakém špáru a docela určitě prý nejde o čínský výrobek. No, tedy pravděpodobnější je má fantazie, že jde o jakési kultovní sošky vymírajících dinosaurů na konci křídy. "Co z nás asi jednou bude..." povzdechl si táta Europasaurus, když se ráno probudil na útesu zase o pár metrů výše, než včera, a ze zbytků měkčeného PVC alespoň uplácal dětem cosi na hraní. Pak to za 66 milionů vylezlo na povrch a Anča to sebrala pod lanovkou.
Moje teorie nečínského původu kachničky pro případ, že by nějakou náhodou na spodku nebyl nápis made in China, nebo alespoň CE.
Co se může přihodit při přehazování kol: Double shit a ještě jedna o hovně.
Troška červeného a další výplod v brlohu: Jedna večerní dušičková, nekverulantská, presenilně vzpomínací.
...
pták roku 2011

obec Oskořínek

TJ Sokol Oskořínek

Babiččina kuchařka

Základna Hrubý JeseníkMartina, Maruška, Anča a Tom Juláci & zvířata
tomas.julak@gmail.com